Türkiye'de çalışma izni hizmetleri

Türkiye'deki uluslararası grup şirketlerinin en iyi koleksiyonu garantisiyle Türkiye'de çalışma izni alma hizmeti
Mehran Grup, çeşitli alanlarda 27'den fazla Türk şirketinin ortaklığıyla Türkiye'de resmi olarak çalışmaktadır.
Bu şirketin üst düzey uzmanları, Türkiye'deki çeşitli üniversitelerden mezundur ve hükümet projelerinde pek çok rekora sahip olan bu şirketin yöneticileri, yabancı uyruklulara yönelik çeşitli hizmet alanlarında parlak bir geçmişe sahip olmayı başarmıştır.
Türkiye’ye çalışmak amacıyla göç etmek isteyen kişilerden biriyseniz ya da bu ülkede çalışmak için asıl belgelerini gönderen kişilerden biriyseniz, Türkiye’de çalışma izni başlığıyla karşılaşmış olmalısınız. Aslında tüm göçmenlik işlemlerini tamamladıktan sonra önemli olan Türkiye'de çalışma izni almaktır. Bu konunun kendine has kuralları ve prosedürleri vardır ve doğal olarak hem Türkiye ülkesine hem de bireye faydaları olacaktır.
Zorluklarınız neler?
Chalishma Ezin, Türkiye'de herkesin alması gereken çalışma iznini almak demektir. Bu kuralın hiçbir istisnası yoktur. Chalishma İzni'yi Türkiye'den temin etmek belli bir zaman alır ve bu görevi doğru iletişimle işvereninize devredebilmeniz gerekir.
Chalishma Izni'nin faydaları
Chalishma Eizin almak için ileri sürülen kısıtlamalara rağmen bu yöntem sonuçta kişiye fayda sağlayacak ve kişi özel olanaklardan faydalanabilecektir. Türkiye'de yasaya göre, bir kişi o ülkede 8 yıldan fazla ikamet ediyorsa, kısıtlama olmaksızın çalışmasına izin verilecek ve bu ülkenin tüm yasal olanaklarından yararlanabilecektir. Artık bu ülkeye çalışmak için göç etmiş bir kişi, her yıl ikametini yenilese, beş ila altı yıl sonra Türkiye'den daimi ikamet alabilir ve bu ülkenin nimetlerinden tam olarak faydalanabilir.
Bir kişinin çalışma izni olmadığı takdirde hiçbir kanundan yararlanamayacaktır. Chalishma Izni olmadan sigorta gibi en küçük sosyal yardımlar bile kapsama girmeyecek ve bu durum kişinin birkaç yıl çalışıp emekli olduktan sonra sigortalı olmamasına neden olacaktır. Çalışma izni almanızla bu sorun çözülecek ve birlikte çalıştığınız kişi bu sigorta bedelini ödemekle yükümlü olacaktır.
Türkiye'den chalishma almak için gerekli belgeler
Bu bölümde genellikle Türkiye vizesi almak için gerekli olan belgeleri listeliyoruz. Çalışma iznine başvurduğunuzda gerekli tüm belgelerin hazır olması gerektiğini unutmayın.
Chalishma İzin veya İzni almak için temel belgeler: (tabii ki yatırımcı veya girişimci olarak hareket ediyorsanız, aşağıdakilere ek olarak başka belgeler de gerekebilir)
kişisel fotoğraf dosyası (kişisel fotoğraf en fazla 6 ila 8 ay öncesine ait olmalıdır)
Geçerli bir orijinal veya geçici derece
Geçerli pasaport
Çalışma vizesi başvuru formu
İş sözleşmesinin bir kopyası (işveren ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış)
Türkiye'deki öğrenciler için Chalishma Ezin'i edinin
Yazımızın bu kısmına kadar Chalishma Eizin Türkiye hakkında bilgi verdik, Chalishma Eizin kartı almanın yararlarını ve çalışma izni türlerini anlattık, Chalishma Eizin Türkiye almak için gerekli belgelere değindik. Makalenin bu bölümünde bu ülkedeki öğrenciler için çalışma iznine başvuru olanağını ve nasıl başvurulabileceğini inceliyoruz.
Türkiye'deki yeni uluslararası iş kanunlarına göre, önlisans ve lisans düzeyindeki uluslararası öğrencilerin tam zamanlı çalışmalarına izin verilmemekte olup, 1 yıllık eğitimlerini tamamladıktan sonra haftada 30 saate kadar çalışabilmektedirler. Ancak yüksek lisans öğrencileri, yani uluslararası yüksek lisans ve doktora öğrencileri Chalishma Eizin Türkiye kartına başvurabilirler.
Öğrencilerin Türkiye'de çalışma izni alabilmeleri için uymaları gereken kurallar:
Zorlukları kolayca karşılamaya yönelik ipuçları
Bu bölümde e-posta sorgulamanızı almanızda size yardımcı olabilecek noktaları ifade etmeye çalıştık:
Türkiye'de çalışma izni alınması alanında iş kurmak, kurulu faal işyeri üzerinde çalışma izni almak; Şirket tescili, şirkete çalışma izni alınması ve işveren bulma hizmetleri Türkçedir.
Türkiye'de çoğu Türk işveren, özel uzmanlık gerektiren hassas işler için çalışma izinlerini saygın şirketler aracılığıyla alıyor.
Çalışma izni alımı alanında aracı firmaların bu alandaki kayıtları çalışma izninizin alınması ve onaylanması sürecini hızlandıracaktır.
Çalışma izninin yardımıyla birkaç yıl sonra kalıcı oturma izni alabilirsiniz. Bu, beş yıla kadar bu işe başvurduğunuzda yapılır.
Kendi başınıza uygun bir işveren bulacaksanız onun güvenilir olduğundan emin olun. Birçok ülke gibi bu ülkenin de riskleri var; Bu nedenle, faydalanmadan veya fazla ücretlendirilmeden önce etrafa sorun.
Türkiye ülkesinin işsizlik oranının artması nedeniyle başlangıçta bu ülkenin yerlilerini işe alıyor ve bu da işinizi halletme sürecini uzatabiliyor.
Bu ülkede chalishma izni almak için var olan bir yasa, işverenin öncelikle Türkiye'de ikamet eden ve bu pozisyonda çalışma imkanı olan bir kişiyi işe almakla yükümlü olmasıdır. Bu kişilere rağmen Türkiye işverenlerin yabancı çalıştırmasına izin vermiyor.

Çalışma izni türleri şunları içerir:
Sınırsız çalışma izni: Beş ila sekiz yıldan fazla süredir Türkiye'de yasal olarak ikamet eden ve bu ülkede ikamet eden her kişi, bu sürenin bitiminden sonra Türkiye'den sürekli veya sınırsız çalışma izni alabilir. Bu çalışma iznini alarak yıllık yenilemeye gerek kalmadığı gibi kişi hukuki avantajlardan da yararlanır.
Geçici veya sınırlı çalışma izni: Bu çalışma izni türüne göre birey, çalıştığı işyerine ve işverenine bağlı olarak yaklaşık bir yıl süreyle bu çalışma iznini alabilmektedir.
Bağımsız çalışma izni: Bu tür zorluklarda kişi tamamen bağımsız çalışır. Bağımsız çalışmasının ve ikametinin üzerinden beş ila sekiz yıl geçmişse ve ekonomik refaha katkıda bulunmuşsa kendisine bu çalışma izni verilir.Benzer şekilde çalışma izni işçi, öğrenci veya işveren olmak üzere üç şekilde olabilir.
Çalışma izni alma prosedürleri
Çalışma izni alma prosedürleri kişinin kendisi için seçtiği iş türüne göre çeşitli hususlara bağlıdır; Ancak çalışma izni almanın genel süreci şu şekildedir:
Uygun bir işveren bulun
İşverenin çalışma izni alanına ziyareti
Geçici veya kalıcı çalışma izninin türünü belirtin
Yabancının kişisel bilgilerinin girilmesi
Konut adresi, telefon, e-posta gibi bilgilerin kaydedilmesi
İş yerinin adresini girin
İşyerine ilişkin bilgileri girin
Geçmiş, deneyim ve eğitim nitelikleri gibi genel bilgilerin girilmesi
Görev türü ve maaş gibi iş bilgilerini girin
Belge dosyasını PDF formatında ekleme
İşverenin çalışma izni alanına ziyareti
Kuruluşun gerektirdiği belgeleri sağlamak
Çalışma izni için ödeme
Türkiye cevabını kaydedene kadar takip
Çalışma izni almak için gerekli belgeler
Çalışma iznine başvururken kişinin evraklarını eksiksiz olarak hazırlaması ve dosyayı Çalışma Dairesi'ne teslim etmesi gerekmektedir. Bu Chalishma Izni belgeleri şunları içerir:
Kişisel fotoğraf (kişinin bu fotoğrafı yaklaşık altı ila sekiz ay önce çekmiş ve elektronik ortamda yüklemiş olması gerekir)
Pasaport
Çalışma vizesi başvuru formu
İş sözleşmesinin bir kopyası
Mücadelenizin maliyeti düşük
İşveren aracılığıyla çalışma izni almak, yalnızca işçi ile işveren arasında bir sözleşme yapılmasıyla bitmemekte olup, ikamet adresinizi ve diğer yasal tescil hususlarını tescil ettirmeniz gerekmektedir ve oturma izni alma konusunda çoğu tecrübesiz firmalar, Bu alanda fiyat teklif eden High Pine hizmetleri müşterilerini yanıltmış ve hizmetleri doğru şekilde yerine getirmemiştir.
Çalışma izni alabilmeniz için şirketin yönetim geçmişi ve Türkiye'deki kökleri sizi doğru hedefe yönlendirebilir.Mehran Group, şirketin ortağı olarak sahip olduğu yönetim deneyimi ve göçmenlik alanındaki resmi kayıtları ile müşterilerine bu alanda en iyi bilişim hizmetini sunabilmektedir.
Bu meydan okuma ne kadar sürecek?
Chalishma Ezni için belirli bir zaman belirlemek mümkün değil çünkü işi hızlı bir şekilde takip etmesi gereken işveren; Ancak bilgilerin siteye kaydedilme süresini dikkate alırsak, onaylanması ve incelenmesi yaklaşık 30 gün sürecektir.

 

  • +908507629344
  • +905441059344
  • İNFO@MZTERCUMANLIK.COM