ÇALIŞMA VİZESİ

TÜRKİYE ÇALIŞMA VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

Başvuru tarihinde geçerlilik süresi 8 ay olan, en az 2 boş sayfası olan, renkli fotokopili (2 nüsha) pasaportun aslı.

Kabil bölgesi için 5x5 cm boyutunda beyaz arka planlı güncel Biyometrik fotoğrafın iki kopyası ve Mazar bölgesi için kulaklar ve tüm saç dahil tüm yüzü kapsayan, gölgesiz, net ve tamamen görülebilen beyaz arka planlı 5x7 cm boyutunda 2 adet Biyometrik fotoğraf .

Renkli fotokopili orijinal Elektronik kimlik belgesi (E-Tazkira)

Şirketin çalışanla yaptığı sözleşme mektubu.

Seyahat sigortası, elçilik/konsolosluk talimatı gereği Türkiye gelen sağlık sigortası zorunludur.

Otel rezervasyonu ve Bilet rezervasyonu.

Afganistan İçişleri Bakanlığı'ndan Dışişleri Bakanlığı onaylı polis izin yazısı (sorumluluk eksikliği).

Gerekiyorsa Dışişleri Bakanlığı onaylı evlilik cüzdanı.

İnkalar, bir bölgeden başvuranın başka bir bölgeye (Kabil) veya (Mazar-e-Sharif) başvurmak istemesi durumunda, yerel belediyeden gelen yazıdan veya kendi adına kayıtlı elektrik zili bulunan ev tapusundan mukim onayı getirmesi gerekir. /onun adı.

Not: Varsa diğer destekleyici belgeler (İş sözleşmesi, eski Türkiye vizesi, TAPU, Davet edenin oturma izni ve/veya vize kopyası)

Nasıl çalışma vizesi alacağınız hakkınds kapsamlı bilgiye ulaşmak için Meehran Tercümanlık Danışmanlık ile info@mehrangroupmz.com adresinden veya Merkez Ofis 0212 909 87 25 Ofis: 0850 762 93 44 Cep: 0537 991 93 44 cep: 0544 105 93 44 numaralaından  bizimle iletişime geçebilirsiniz.

..

TÜRKİYE TURİST VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

 • Başvuru tarihinde geçerlilik süresi 8 ay olan, en az 2 boş sayfası ve renkli fotokopisi (2 nüsha) bulunan pasaportun aslı.
 • Kabil bölgesi için 5x5 cm boyutunda beyaz arka planlı güncel Biyometrik fotoğrafın iki kopyası ve Mazar bölgesi için kulaklar ve tüm saç dahil tüm yüzü kapsayan, gölgesiz net ve tamamen görülebilen beyaz arka planlı 5x7 cm boyutunda 2 adet Biyometrik fotoğraf .
 • Renkli fotokopili orijinal Elektronik kimlik belgesi (E-Tazkira) (2 nüsha).
 • Son 3 aylık işlemleri kapsayan orijinal Banka ekstresi güncellemesi.
 • Seyahat sağlık sigortası, Büyükelçilik/Konsolosluk kurallarına göre zorunlu olan seyahat sağlık sigortası olup, bu sigorta paket hizmet bedeline dahildir.
 • Otel rezervasyonu.
 • Bilet rezervasyonu.
 • Gerekiyorsa Afganistan İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığınca onaylı evlilik cüzdanı.
 • İnkalar, bir bölgeden başvuranın başka bir bölgeye (Kabil) veya (Mazar-e-Sharif) başvurmak istemesi durumunda, yerel belediye bölgesinden ikamet onay mektubunu veya kendi adına kayıtlı elektrik zili bulunan ev tapusunu getirmesi gerekir. onun adı.

Not: Varsa diğer destekleyici belgeler (İş sözleşmesi, eski Türkiye vizesi, TAPU, Davet edenin oturma izni ve/veya vize kopyası)

Afganistan’dan Türkiye’ye Turist Vizesi almak için gerekli tüm bilgi ve detaylara Mehran Tercümanlık ile info@mehrangroupmz.com adresinden ya da Mehran Tercümanlık Danışmanlık Merkez Ofis: 0212 909 87 25 Ofis: 0850 762 93 44 Cep Telefonu: 0544 105 93 44 Cep Telefonu: 0537 991 93 44 numaralarından iletişime geçebilirsiniz.

..

Resmi ve akademik çeviri alanında parlak bir geçmişe sahip Mehran çeviri şirketi
- Tüm çevirmenlerin eğitimi yüksek lisans derecesinden yüksektir
- Tüm çevirmenleri bir gizlilik sözleşmesi imzaladı
- Tüm çevirmenler şirketin doğrudan denetimi altında çalışır
- Tüm tercümanları yurt içi ve yurt dışı dil çeviri testinden geçmiştir
- Tüm çevirmenleri, ilgili ülkenin diliyle ilgili konuşma çevirisi alanında uluslararası deneyime sahiptir.
- Mehran çeviri grubu çeviri birliklerine üyedir
Mehran Tercüme Grubu'nun genel merkezi Ankara, İstanbul, ordu, giresun illerinde bulunmaktadır.
Mehran Tercüme Grubu, farklı dillerdeki tercümanları ordu,giresun, Trabzon, Rize, Bursa, İstanbul, Ankara, Amasya, Samsun illerindeki noterlerle işbirliği tercüman üyesidir.
Mehran çeviri şirketi, Mehran şirketler grubunun doğrudan denetimi altında faaliyet göstermektedir.
Mehran Tercüme Grubu, çeviri hizmetlerinde tüm uluslararası kalite standartlarını elde etmiştir.
Mehran Çeviri Grubu, Türkiye'de tüm çeviri hizmetlerinden sorumlu resmi ve kayıtlı bir şirkettir.
Artık çeviri şirketi seçerken neden dikkatli olmanız gerektiğini anlıyorsunuz!!!!!
Eğer hala gizli bilgilerin sırlarının neden önemli olması gerektiğini anlayamıyorsanız, devam edip açıklayayım.......
Belgeler kimlik kartınızın bir parçasıdır ve kimlik kartınız başkalarının eline geçtiğinde gizli ve mahrem bilgilerinizin güvenliği tehlikeye girer.
Yani belki artık belgelerinizi kimin çevirdiğini umursamıyorsunuz, ancak kişisel ve iş yaşamınızla ilgili en küçük gizli bilgi sızdırıldığında pişman olmanın bir anlamı yok.
Mehran Çeviri Grubu, Türkiye'nin en yüksek standart markaya sahip en büyük resmi çeviri şirketidir.
Memnuniyetiniz firmamızın gururudur
www.mztercumanlik.com
08507629344

..

kişisel verilerin korunması kanunu kişisel verilerin korunması sağladığı için bireyler, işletmeler ve kuruluşlar tarafından büyük önem taşır. Kanunun düzenli işleyişi sayesinde kişisel verilerin bilinçsizce toplanması önlenir. Böylece kişilerin, bilgilerinin yayılmasından dolayı mağdur olmasının önüne geçilir.

..

Biz Mehran Tercümanlık Danışmanlık olarak müşterilerimizin güvenliğini ve belgelerinin sorunsuz teslimatı için özenle çalışmaktayız. Şirketimiz MNG kargo ile iş birliği içerisinde çalışmaktadır. Belge, evrak ve gerekli tüm dökümanlarınız kargoya verildikten sonra 1-3 iş günü içerisinde sorunsuz bir şekilde size ulaşmaktadır.

..

Şirketimiz bünyesinde Türkiye'nin her ilinde hizmet vermekteyiz. 

..

Oldukça heyecanlı ve dinamik bir çalışma ortamına sahip olan Ar-Ge’nin genel prensibi; hızlı, ucuz ve kaliteli ürün geliştirmek olarak tanımlanabilir. Artık neredeyse her şirketin Araştırma Geliştirme departmanı olduğunu ve tüm Ar-Ge departmanı çalışanlarının birbiriyle rekabet ettiğini düşünürsek ortamın oldukça dinamik olduğunu düşünmek hiç de zor değil. Sizin geliştirdiğiniz bir ürün ya da hizmetin patenti daha önce alınmış ya da daha iyisi çoktan yapılmış olabilir. Aynı şekilde herkes tarafından o an için kabul görülen bir fikir yeni bir teknolojik gelişme ya da akım yüzünden artık o kadar da ilgi çekici olamayabilir.

 Ar-Ge, tüm departmanlarla iş birliği içinde olsalar da pazarlama ile daha sıkı iş takibi yürütebilir. Geliştirdiği tüm süreci raporlamak, projelerini denetlemek ve sonuçlarını analiz etmek, planları eldeki bütçe ve planlara göre şekillendirmek başlıca görevleri arasındadır. Eğer mühendislik mezunu ve Ar-Ge departmanında çalışmaya hevesliyseniz kendinizde aramanız gereken bazı özellikler var demektir. Sürekli inovasyona ve yeni fikirlere açık, sabit bir düşünce üzerinde yoğunlaşmaktan kaçınan fakat savunduğu fikri sonuna kadar geliştirebilecek, etkin karalar alabilme ve inisiyatif alma konusunda sakıncası olmayan ve ekip çalışmasına oldukça müsait bir yapıda olmanız gerekmektedir.

Kariyer yaşantınızda Ar-Ge departmanında olmaya yer vermek isterseniz sınırlarınızı zorlamayı ve kalıplarınızın dışına çıkmayı alışkanlık haline getirmenizi tavsiye ederiz. Çkacağınız bu yolda biz Mehran Tercümanlık Danışmanlık olarak uzman ekibimizle size danışmanlık hizmeti vermeye hazırız.

..

Evet, Marka Danışmanlığı hizmeti vermekteyiz.

Marka danışmanı, marka yolculuğunuzda fark edemeyeceğiniz detayları önemseyen ve profesyonel bakış açısıyla sizi yönlendirmeye çalışmaktadır.

Büyük olasılıkla içinde olduğunuz durumda fark etmekte zorlandığınız her türlü eksik ya da markanıza fayda sağlayacak durumda sizi doğru yönlendirmek amacındadır.

Firmanızla ilgili tüm riskler, avantajlar, fırsat ve tehlikelere karşı marka danışmanınız sayesinde analiz edilir. Bu analizler doğrultusunda doğru noktayı hedefleyerek hareket etmenizi sağlar.

..

Uzman kadromuz ile her geçen gün bünyemiz tecrübesini ve iş kalitesini arttırarak her dilde hizmet vermeye devam ediyoruz. Şirketimiz uzman tercümanlar ve uzman danışmanlarla iş birliği içerisinde hizmet vermektedir.

..

Uzman kadromuz ve deneyimli danışmanlarımızla her türlü vize işlemi danışmanlığı sağlanmaktadır. hem yabancı hem Türk danışanlarımıza hizmet vermekteyiz.

..

Hukuki dilekçe tercümeleri yeminli tercümanlarımız tarafından en güvenli şekilde yapılmaktadır. Uzun yılların vermiş olduğu tecrübe sayesinde siz değerli müşterilrimize doğru ve güvenli tercüme hizmeti vermekteyiz.

..

İŞ VİZESİ
Başvuru tarihinde geçerlilik süresi 8 ay olan, en az 2 boş sayfası olan, renkli fotokopili (2 nüsha) pasaportun aslı.
Kabil bölgesi için 5x5 cm boyutunda beyaz arka planlı güncel Biyometrik fotoğrafın iki kopyası ve Mazar bölgesi için kulaklar ve tüm saç dahil tüm yüzü kapsayan, gölgesiz, net ve tamamen görülebilen beyaz arka planlı 5x7 cm boyutunda 2 adet Biyometrik fotoğraf .
Son 3 aylık işlemleri kapsayan orijinal Banka ekstresi güncellendi.
Renkli fotokopili orijinal Elektronik kimlik belgesi (Tazkira) (2 nüsha)
hesap durumu
Seyahat sağlık sigortası, Büyükelçilik/Konsolosluk kurallarına göre zorunlu olan seyahat sağlık sigortası olup, bu sigorta paket hizmet bedeline dahildir.
Otel rezervasyonu
Bilet rezervasyonu
Evlilik cüzdanı onaylandı
İnkalar, bir bölgeden başvuranın başka bir bölgeye (Kabil) veya (Mazar-e-Sharif) başvurmak istemesi durumunda, yerel belediyeden gelen yazıdan veya kendi adına kayıtlı elektrik zili bulunan ev tapusundan mukim onayı getirmesi gerekir. /onun adı.
Not: Varsa diğer destekleyici belgeler (İş sözleşmesi, eski Türkiye vizesi, TAPU, Davet edenin oturma izni ve/veya vize kopyası)
Afganistan’dan Türkiye’ye İş Vizesi almak için gerekli tüm bilgi ve detaylara Mehran Tercümanlık ile info@mehrangroupmz.com adresinden ya da Mehran Tercümanlık Danışmanlık Merkez Ofis: 0212 909 87 25 Ofis: 0850 762 93 44 Cep Telefonu: 0544 105 93 44 Cep Telefonu: 0537 991 93 44 numaralarından iletişime geçebilirsiniz.

..

TÜRKİYE ÖĞRENCİ VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER
• Başvuru tarihinde geçerlilik süresi 8 ay olan, en az 2 boş sayfası ve renkli fotokopisi (2 kopya) bulunan pasaportun aslı.
• Kabil bölgesi için güncel arka planı beyaz olan 5x5 cm ebadında iki adet Biyometrik fotoğraf ve Mazar bölgesi için kulaklar ve tüm saç dahil olmak üzere tüm yüzü kapsayan, net ve tamamen görülebilen beyaz arka planlı 5x7 cm boyutunda 2 adet Biyometrik fotoğraf gölge.
• Renkli fotokopili Orijinal Elektronik Kimlik Kartı (E-Tazkira).
• Herhangi bir eğitim kurumundan (Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora) kabul ve kayıt mektubu.
• Üniversite veya eğitim kurumu, kabul mektubunu Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliğine veya Mezar-ı Şerif Afganistan Başkonsolosluğuna e-postayla göndermekle ve ayrıca başvurunuzla birlikte gönderilen E-postanın bir kopyasını da göndermekle yükümlüdür.
• Lisans derecesi için (YÖS) sınav belgesine sahip olmak.
• Afganistan İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından tasdik edilen Okul Sertifikasının, Diplomanın ve kopyalarıyla birlikte transkriptin aslı.
• Başvuru sahibine eğitim süresince tüm masrafları karşıladığını belirten mali kefil mektubu
• Mali kefilin son 3 aylık banka ekstresini kapsayan gelir belgesi.
• Birinci derece akrabaya (baba, erkek kardeş ve kız kardeş) ait banka ekstresi varsa o kişinin Tazkira fotokopisi ve pasaportu zorunludur.
• Üniversite adına elçiliğe gönderilen kabul e-postasının kopyası.
• Büyükelçilik/konsolosluk talimatı gereği seyahat sigortası Türkiye gelen sağlık sigortası zorunludur.
• Öğrencinin yaşı 18'den küçük ise öğrencinin ebeveynlerinin konsolosluğa giderek standart bir anlaşma alması gerekmektedir.
• İnkalar, bir bölgeden gelen bir başvuru sahibinin başka bir bölgeye (Kabil) veya (Mazar-e-Sharif) başvurmak istemesi durumunda, yerel belediyeden gelen bir mektuptan veya adına kayıtlı elektrik zili bulunan ev tapusundan mukim onayı getirmesi gerekir. onun adı.
• Not: Gerektiğinde başvuru sahibinin Türkiye'nin Kabil Afganistan Büyükelçiliği veya Türkiye'nin Mezar-ı Şerif Afganistan Başkonsolosluğu'ndaki toplantıya katılması gerekmektedir. Süreç bir ila iki ay sürebilir.
Afganistan Öğrenci Vizesi almak için gerekli tüm bilgi ve detaylar için Mehran Tercümanlık'a info@mehrangroupmz.com adresinden veya Mehran Tercümanlık Danışmanlık Merkez Ofis: 0212 909 87 25 Ofis: 0850 762 93 44 Cep Telefonu: 0544 105 93 44 Cep adresinden ulaşabilirsiniz. Türkiye'ye mi. Bize 0537 991 93 44 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

..

TÜRKİYE TEDAVİ VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER
Başvuru tarihinde geçerlilik tarihi 8 ay olan, en az 2 boş sayfası olan, renkli fotokopili (2 nüsha) pasaportun aslı.
Kabil bölgesi için 5x5 cm boyutunda beyaz arka planlı güncel Biyometrik fotoğrafın iki kopyası ve Mazar bölgesi için kulaklar ve tüm saç dahil tüm yüzü kapsayan, gölgesiz net ve tamamen görülebilen beyaz arka planlı 5x7 cm boyutunda 2 adet Biyometrik fotoğraf .
Afganistan İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından tasdik edilen, yaş altı (18 yaş altı) doğum belgesinin aslı.
Renkli fotokopili orijinal elektronik kimlik belgesi (E-Tazkira).
Sağlık Hukuku ve İnceleme Dairesi Başkanlığı veya Sağlık Hukuku ve İnceleme Dairesi tarafından kabul edilen devlet hastanesi veya sivil toplum hastanesi, Afganistan'daki acil hastanın tedavisiz sağlık raporunu Türkiye'nin Kabil büyükelçiliği veya başkonsolosluğunun resmi e-posta adresine e-postayla göndermekle yükümlüdür. Mezar-ı Şerif'in yanı sıra Türkiye Vize Başvuru Merkezi'ne gönderdikleri resmi e-postanın, ayrıca gönderilen e-postanın basılı bir kopyası da gerekmektedir.
Son 3 aya ait işlemleri kapsayan banka hesap özeti güncellemesinin aslı, eğer 1. derece akrabaya ait ise (baba, kız kardeş) Tazkira fotokopisi ve o kişinin pasaportunun olması gerekmektedir.
Seyahat sigortası, elçilik/konsolosluk talimatı gereği Türkiye gelen sağlık sigortası zorunludur.
Otel rezervasyonu ve Bilet rezervasyonu
Afganistan İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanmış evlilik cüzdanı.
Hastanın yanında mutlaka annesi, babası, eşi, çocuğu, erkek veya kız kardeşi bulunmalıdır. Hastanın yanında annesi veya eşi varsa evlilik cüzdanı veya teminat mektubunun olması gerekmektedir. Hastanın yukarıda belirtilen kişiler dışında başkaları da refakatinde ise turist vizesi şartlarını yerine getirmesi, ayrıca başvuru sahibinin yaşının (18 yaş) altında olması, anne veya babasının ya da her ikisinin de kendisiyle birlikte başvuruda bulunmaması durumunda bir resmi görevli hazırlaması gerekmektedir. mahkemeden güvence mektubu ve Afganistan İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından tasdik edilmelidir.
İnkalar, bir bölgeden başvuranın başka bir bölgeye (Kabil) veya (Mazar-e-Sharif) başvurmak istemesi durumunda, yerel belediyeden gelen bir yazıdan veya kendi adına kayıtlı elektrik zili bulunan ev tapusundan mukim onayı getirmesi gerekir. /onun adı.
Not: Varsa diğer destekleyici belgeler (İş sözleşmesi, eski Türkiye vizesi, TAPU, Davet edenin oturma izni ve/veya vize kopyası)
Afganistan Tıbbi Vizesi almak için gerekli tüm bilgi ve detaylar için Mehran Tercümanlık'a info@mehrangroupmz.com adresinden veya Mehran Tercümanlık Danışmanlık Merkez Ofis: 0212 909 87 25 Ofis: 0850 762 93 44 Cep Telefonu: 0544 105 93 44 Cep adresinden ulaşabilirsiniz. Türkiye'ye mi. Bize 0537 991 93 44 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

..

TÜRKİYE TRANSİT VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER
Başvuru tarihinde geçerlilik tarihi 8 ay olan, en az 2 boş sayfası olan, renkli fotokopili (2 nüsha) pasaportun aslı.
Kabil bölgesi için 5x5 cm boyutunda beyaz arka planlı güncel Biyometrik fotoğrafın iki kopyası ve Mazar bölgesi için kulaklar ve tüm saç dahil tüm yüzü kapsayan, gölgesiz net ve tamamen görülebilen beyaz arka planlı 5x7 cm boyutunda 2 adet Biyometrik fotoğraf .
Renkli fotokopili orijinal Elektronik kimlik belgesi (E-Tazkira) (2 nüsha).
Gidilecek ülkeye ait vize veya oturma izni kopyası
Son 3 aylık işlemleri kapsayan orijinal Banka ekstresi güncellendi.
Büyükelçilik/konsolosluk talimatı gereği seyahat sigortası Türkiye gelen sağlık sigortası zorunludur.
Otel rezervasyonu.
Bilet rezervasyonu.
Afganistan İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanmış evlilik cüzdanı.
İnkalar, bir bölgeden başvuranın başka bir bölgeye (Kabil) veya (Mazar-e-Sharif) başvurmak istemesi durumunda, yerel belediyeden gelen bir yazıdan veya kendi adına kayıtlı elektrik zili bulunan ev tapusundan mukim onayı getirmesi gerekir. /onun adı.
Varsa diğer destekleyici belgeler (İş sözleşmesi, eski Türkiye vizesi, TAPU, Davet edenin oturma izni ve/veya vize kopyası)
Not: Bir sonraki aktarmalı uçuşları için Türkiye'deki uluslararası havalimanlarında beklemek zorunda kalacak yolcuların “Havaalanı Transit Vizesi (ATV)” almasına gerek yoktur. Ancak bu yolcuların şehri gezmek veya konaklamak istemeleri durumunda transit vizelerini Türkiye Büyükelçiliklerinden/Konsolosluklarından önceden almaları gerekmektedir. Türkiye sınır güvenlik görevlilerinin girişe izin verme veya reddetme yetkisine sahip olduğunu lütfen unutmayın.
Transit/Çift Transit almak için gerekli tüm bilgi ve detaylar için Mehran Tercümanlık'a info@mehrangroupmz.com adresinden veya Mehran Tercümanlık Danışmanlık Merkez Ofis: 0212 909 87 25 Ofis: 0850 762 93 44 Cep Telefonu: 0544 105 93 44 Mobil'den ulaşabilirsiniz. Afganistan'dan Türkiye'ye vize. Bize 0537 991 93 44 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

..

KONFERANS/SEMİNER VİZESİ
Başvuru tarihinde geçerlilik tarihi 8 ay olan, en az 2 boş sayfası olan, renkli fotokopili (2 nüsha) pasaportun aslı.
Kabil bölgesi için 5x5 cm boyutunda beyaz arka planlı güncel Biyometrik fotoğrafın iki kopyası ve Mazar bölgesi için kulaklar ve tüm saç dahil tüm yüzü kapsayan, gölgesiz net ve tamamen görülebilen beyaz arka planlı 5x7 cm boyutunda 2 adet Biyometrik fotoğraf .
Renkli fotokopili orijinal Elektronik kimlik belgesi (E-Tazkira)
Geçişlerin son 3 ayını kapsayan orijinal Banka ekstresi güncellendi.
Büyükelçilik/konsolosluk talimatı gereği seyahat sigortası Türkiye gelen sağlık sigortası zorunludur.
Otel rezervasyonu.
Bilet rezervasyonu.
Firmadan tanıtım yazısı (Ziyaret bir firma adına yapılacaksa).
Türkiye'deki bir kişi veya kurumdan davet mektubu (Düzgün imzalanmış ve doğrudan e-posta veya faks yoluyla Büyükelçiliğe gönderilmiş).
Konferans/Seminer Vizesi almak için gerekli tüm bilgi ve detaylar için Mehran Tercümanlık'a info@mehrangroupmz.com adresinden veya Mehran Tercümanlık Danışmanlık Merkez Ofis: 0212 909 87 25 Ofis: 0850 762 93 44 Cep Telefonu: 0544 105 93 44 Cep adresinden ulaşabilirsiniz. Afganistan'dan Türkiye'ye. Bize 0537 991 93 44 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

..

FESTİVAL/FUAR/SERGİ VİZESİ
Başvuru tarihinde geçerlilik tarihi 8 ay olan, en az 2 boş sayfası olan, renkli fotokopili (2 nüsha) pasaportun aslı.
Kabil bölgesi için 5x5 cm boyutunda beyaz arka planlı güncel Biyometrik fotoğrafın iki kopyası ve Mazar bölgesi için kulaklar ve tüm saç dahil tüm yüzü kapsayan, gölgesiz net ve tamamen görülebilen beyaz arka planlı 5x7 cm boyutunda 2 adet Biyometrik fotoğraf .
Ulusal kimlik kartı veya doğum belgesi fotokopisi (kimlik zorunlu).
Seyahat sigortası, elçilik/konsolosluk talimatı gereği Türkiye gelen sağlık sigortası zorunludur.
Uçak bileti rezervasyonu
Otel rezervasyonu.
Son 3 aylık işlemleri kapsayan orijinal Banka ekstresi güncellendi.
Firmadan tanıtım yazısı (Ziyaret bir firma adına yapılacaksa).
Türkiye'deki bir kişi veya kurumdan davet mektubu (Düzgün imzalanmış ve doğrudan e-posta veya faks yoluyla Büyükelçiliğe gönderilmiş).
Tanıtım mektubu (Kendiniz) Mehran Tercümanlık'a info@mehrangroupmz.com adresinden veya Mehran Tercümanlık Danışmanlık Merkez Ofis: 0212 909 87 25 Ofis: 0850 762 93 44 Cep Telefonu: 0544 105 93 44 Mobil'den ulaşmak için gerekli tüm bilgi ve detaylara ulaşabilirsiniz. Afganistan'dan Türkiye'ye Festival/Fuar/Sergi Vizesi. Bize 0537 991 93 44 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

..

SPORTİF FAALİYET VİZESİ
Başvuru tarihinde geçerlilik tarihi 8 ay olan, en az 2 boş sayfası olan, renkli fotokopili (2 nüsha) pasaportun aslı.
Kabil bölgesi için 5x5 cm boyutunda beyaz arka planlı güncel Biyometrik fotoğrafın iki kopyası ve Mazar bölgesi için kulaklar ve tüm saç dahil tüm yüzü kapsayan, gölgesiz net ve tamamen görülebilen beyaz arka planlı 5x7 cm boyutunda 2 adet Biyometrik fotoğraf .
Ulusal kimlik kartı veya doğum belgesi fotokopisi (kimlik zorunlu).
Seyahat sağlık sigortası, Büyükelçilik/Konsolosluk kurallarına göre zorunlu olan seyahat sağlık sigortasıdır ve bu sigorta paket hizmet bedeline dahildir.
Uçak bileti rezervasyonu Otel rezervasyonu Son 3 aylık işlemleri kapsayan güncel banka hesap özetinin aslı.
Firmadan tanıtım yazısı (Ziyaret bir firma adına yapılacaksa).
Türkiye'deki bir kişi veya kurumdan davet mektubu (Düzgün imzalanmış ve doğrudan e-posta veya faks yoluyla Büyükelçiliğe gönderilmiş)
Oyuncu listesi (Varsa)
Ebeveynlerinden biriyle seyahat eden 18 yaş altı başvuru sahibinin, başka bir ebeveynden izin mektubu sunması gerekir. Tanıtım mektubu (Kendiniz)Tanıtım mektubu (Kendiniz)
Sportif Faaliyet Vizesi almak için gerekli tüm bilgi ve detaylar için Mehran Tercümanlık'a info@mehrangroupmz.com adresinden veya Mehran Tercümanlık Danışmanlık Merkez Ofis: 0212 909 87 25 Ofis: 0850 762 93 44 Cep Telefonu: 0544 105 93 44 Mobil adresinden ulaşabilirsiniz. Afganistan'dan Türkiye'ye. Bize 0537 991 93 44 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

..

KÜLTÜREL/SANATSEL ETKİNLİK VİZESİ
Başvuru tarihinde geçerlilik tarihi 8 ay olan, en az 2 boş sayfası olan, renkli fotokopili (2 nüsha) pasaportun aslı.
Kabil bölgesi için 5x5 cm boyutunda beyaz arka planlı güncel Biyometrik fotoğrafın iki kopyası ve Mazar bölgesi için kulaklar ve tüm saç dahil tüm yüzü kapsayan, gölgesiz net ve tamamen görülebilen beyaz arka planlı 5x7 cm boyutunda 2 adet Biyometrik fotoğraf .
Ulusal kimlik kartı veya doğum belgesi fotokopisi (kimlik zorunlu).
Seyahat sigortası, elçilik/konsolosluk talimatı gereği Türkiye gelen sağlık sigortası zorunludur.
Ulusal kimlik kartı veya doğum belgesi fotokopisi (kimlik zorunlu).
Uçak bileti rezervasyonu Otel rezervasyonu Son 3 aylık işlemleri kapsayan güncel banka ekstresinin orijinali + Orijinal banka ödeme gücü (maliyet sahibinin).
Firmadan tanıtım yazısı (Ziyaret bir firma adına yapılacaksa).
Türkiye'deki bir kişi veya kurumdan davet mektubu (Düzgün imzalanmış ve doğrudan e-posta veya faks yoluyla Büyükelçiliğe gönderilmiş).
Sanatçı listesi (Varsa)
Noter tasdikli gelir vergisi beyannamesi / VKN (İş adamı ve çalışan)
NOC + Ziyaret kartı + Resmi Kimlik (Yalnızca çalışanlar için)
Giriş mektubu (Kendiniz)
Kültür/Sanat Etkinliği almak için gerekli tüm bilgi ve detaylar için Mehran Tercümanlık'a info@mehrangroupmz.com adresinden veya Mehran Tercümanlık Danışmanlık Merkez Ofis: 0212 909 87 25 Ofis: 0850 762 93 44 Cep Telefonu: 0544 105 93 44 Mobil'den ulaşabilirsiniz. Afganistan'dan Türkiye'ye vize. Bize 0537 991 93 44 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

..

Çalışma izni süresinin dolmasına altmış gün kalmasından itibaren ve her halükarda çalışma izni süresi dolmadan amacınıza uygun ikamet izni için başvuru yapabilirsiniz.

..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca düzenlenen çalışma izni veya çalışma izni muafiyeti geçerli olduğu sürece ikamet izni yerine geçer. Çalışma izninin sona erdiği tarih, aynı zamanda ikamet hakkının da bitiş tarihidir. Çalışma izni süresi sona erdiği halde süresini uzatmayan ya da yeni durumuna uygun ikamet izni almayan yabancılar, ikamet izni ihlali yapmış sayılırlar. Ancak, Uluslararası Koruma Başvuru Sahibi, Şartlı Mülteci ve Geçici Koruma statüsünde bulunan yabancılara düzenlenen çalışma izinleri ikamet izni yerine geçmez.

..

Çalışma izni veya çalışma izni muafiyetinin herhangi bir nedenle geçersiz hale gelmesi halinde buna bağlı olan ikamet hakkı sona erer. Çalışma izni veya çalışma izni muafiyeti dışında bir nedenle Türkiye’de geçerli bir ikamet izni olan yabancıya verilen çalışma izninin veya çalışma izni muafiyetinin geçerliliğinin herhangi bir nedenle sona ermesi durumunda yabancının sahip olduğu diğer ikamet izni geçersiz hale gelmez.

..

Çalışma iznine sahip olan yabancının öğrenci ikamet izni alabilme koşullarının ortaya çıkması halinde, çalışma izni ile öğrenci ikamet izninin sağladığı haklardan faydalanabilir.

..

Yurt içi çalışma izni başvurularında yabancıya ait en az altı ay geçerli bir ikamet izninin bulunması gerekir. Çalışma izni başvuruları e-İzin sistemi üzerinden yapılmaktadır.

..

Çalışma izni veya çalışma izni muafiyeti, 6458 sayılı Kanun’un 27’nci maddesi uyarınca ikamet izni yerine geçer. Çalışma izni alarak Türkiye’ye gelen yabancılar, giriş tarihinden itibaren en geç yirmi iş günü içinde İl Göç İdaresi Müdürlüğüne başvurarak adres kayıt sistemine kayıtlarını yaptırmak zorundadırlar.

..

Geçici koruma sağlanan yabancılar geçici koruma kimlik belgesinin düzenlendiği tarihten altı ay sonra çalışma izni veya çalışma izni muafiyeti almak için başvurabilirler.

..

Mülteci ya da ikincil koruma statüsü sahibi yabancılar çalışamayacağı iş ve mesleklere ilişkin diğer mevzuatta yer alan hükümler saklı kalmak kaydıyla statü alınmasından itibaren bağımlı veya bağımsız olarak çalışabilmektedir. Mülteci veya ikincil koruma statüsü sahibi kimlik belgesi, çalışma izni yerine de geçer ve bu durum kimlik belgesine yazılmaktadır.

..

Türkiye’de bir yükseköğretim kurumunda örgün öğretim programlarına kayıtlı yabancı öğrenciler, çalışma izni almak kaydıyla çalışabilirler. Yabancı öğrencilerden ön lisans ve lisans düzeyinde öğrenim görmekte olanlar, öğrenimlerinin ilk yılının tamamlanmasından sonra çalışma iznine başvurabilir ve 22/05/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca kısmi süreli çalışabilirler. Örgün öğretim programlarına kayıtlı lisansüstü öğrenciler için bu sınırlamalar uygulanmaz. Yabancı öğrencilere verilen çalışma izinleri, geçerli öğrenci ikamet iznini ve bu ikamet izninin sağladığı hakları sona erdirmez. Çalışma izni başvuruları e-İzin sistemi üzerinden yapılmaktadır.

..


Uluslararası koruma başvuru sahibi veya şartlı mülteci statü sahibi, uluslararası koruma başvurusu tarihinden altı ay sonra çalışma izni almak için başvurabilir.

..

Fransa’da 90 günden fazla kalmayı ve çalışmayı planlıyorsanız uzun süreli geçerliliğe sahip çalışma izni vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.  Fransa’da çalışma izni vizesi için başvuruda bulunduğunuzda, çalışma izni vizesinin size sağlayacağı imkanlardan en önemlisi oturum iznidir. Fransa oturum izni işlemleri ve Fransa çalışma izni başvuruları birbiriyle paralel işleyen bir süreçtir. Fransa çalışma izni vizesi için size verilen süre ki genellikle başlangıçta 1 yıldır, aynı zamanda oturum izninizin de süresini belirler. Fransa'da kaldığınız süre boyunca her vize yenileme işleminde çalışma izni ve oturum izni süresi Fransa'daki idari makamlara yapılacak olan başvurularla uzatılabilmektedir.

Biz Mehran Tercümanlık Danışmanlık ofisleri olarak gerek çalışma izni başvurunuzun yapılıp sürecinizin yürütülmesi gerekse ret olan başvurunuz için redde itiraz dilekçenizin hazırlanarak yeniden inceleme talep edilmesi süreçlerinden çalışma izni uzmanlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz. Türkiye Çalışma izni reddi yaşamamak için kolay gibi gözüken bu süreçlerde siz de olumsuz cevap almamak adına Merkez Ofis: 0212 909 87 25 Ofis: 0850 762 93 44 Cep Telefonu: 0544 105 93 44 Cep Telefonu: 0537 991 93 44 numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

..

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ülkeye girişlerde vize şartı isteyen ülkeler arasında yer alan Avustralya Federal Devleti, Hint Okyanusu ile Büyük Okyanus arasında yer alan bir ada ülkesidir. Başkenti Canberra ve resmî dili İngilizce olan bu kıta ülkesine çalışmak için her yıl dünyanın dört bir yanından insan giriş yapmaktadır.

Avustralya’ya çalışmak için gitmek istiyorsanız Avustralya çalışma izni vizesi almanız gerekir. Pek çok farklı şartı ve kategorisi bulunan bu vize çeşidi ile ilgili en doğru ve güncel bilgileri Vize Merkezi Avustralya sayfalarında bulabilirsiniz.

Avustralya çalışma izni vizesine, bu ülkede çalışmak için uygun şartları taşıyan herkes başvurabilir. Avustralya’da çalışmak için kalacağınız süre başvuru yapacağınız vize türünü de belirler. Kısa süreli ve uzun süreli Avustralya çalışma izni başvuruları arasından size en uygun olanına karar vererek vize sürecinizi hemen başlatabilirsiniz. Avustralya çalışma izni vizesine başvuran kişilerde aranan en önemli şartlardan birisi dil yeterliliğidir. Avustralya hükümet yetkililerinin belirlediği kurallar çerçevesinde yeterli İngilizce dil bilgisi olan kişiler çalışma izni için başvuru yapabilir.

İşte Avustralya çalışma izni başvuru kriterleri:

 • Avustralya çalışma izni vizesi başvuru sahibinin en fazla 45 yaşında olması.
 • Avustralya’da icra edeceğiniz mesleğin ülkenin belirlediği meslekler listesinde (Medium Long Term) yer alması.
 • Avustralya’da en az 2 yıl çalışacak şartlara sahip olmak.
 • Mesleki denkliğinizi almış olmak ve Avustralya’da sponsordan gelen iş teklifinin hâlihazırdaki mesleğinize uygun olması.
 • Avustralya’da çalışmak ve hayatınızı sürdürmek için yeterli İngilizce diline sahip olmak.
 • Sponsor teklifi ile başlayacağınız işinizde en az 3 yıl tecrübeniz olması.
 • Avustralya’da çalışacağınız işte alacağınız maaşın ülke standartlarına uygun olması.
 • Sponsor firmanın gerçekten sizin görev yapacağınız iş kolunda bir çalışana ihtiyacı olması.

 

 

Biz Mehran Tercümanlık Danışmanlık ofisleri olarak gerek çalışma izni başvurunuzun yapılıp sürecinizin yürütülmesi gerekse ret olan başvurunuz için redde itiraz dilekçenizin hazırlanarak yeniden inceleme talep edilmesi süreçlerinden çalışma izni uzmanlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz. Türkiye Çalışma izni reddi yaşamamak için kolay gibi gözüken bu süreçlerde siz de olumsuz cevap almamak adına Merkez Ofis: 0212 909 87 25 Ofis: 0850 762 93 44 Cep Telefonu: 0544 105 93 44 Cep Telefonu: 0537 991 93 44 numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

..

Yunanistan’da çalışmak için 3 aydan fazla süre kalmak durumunda olanların Yunanistan çalışma vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Avrupa Birliği üye ülkeleri ve İsviçre vatandaşları bu vizeden muaf olup, diğer üçüncü ülke vatandaşları bu vizeye tabidirler. 90 Günden fazla süre ile konaklama olması sebebi ile Schengen vizesinden farklıdır. Genel olarak Ulusal D tipi Yunanistan çalışma vizesi kapsamındadır. Yunanistan çalışma vizesi başvurusu, Türkiye’de bir mesleğe tabii olmanız halinde daha kolay yürütülür. Eğer Türkiye sınırlarında bir işe tabi değilseniz, Yunanistan’da yükseköğrenim almış olmanız ve bu sayede de ülkede kalarak eğitim yeterliliğinize göre Yunanistan’da çalışma izni talebinde bulunabilirsiniz.
Yunanistan çalışma vizesi koşulları, Yunanistan mevzuatına göre Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişilerin burada çalışabilmesi için çalışma vizesi, iş ve oturma izni almaları gerekir. Çalışma izni için başvurular bölge idareleri nezdindeki çalışma ofislerine yapılmalıdır. Çalışma izinleri, Yunanistan’da aynı iş sektöründeki istihdam durumu ve her yıl belirlenen yabancı işçi kotaları dikkate alınarak hazırlanmaktadır.

Biz Mehran Tercümanlık Danışmanlık ofisleri olarak gerek çalışma izni başvurunuzun yapılıp sürecinizin yürütülmesi gerekse ret olan başvurunuz için redde itiraz dilekçenizin hazırlanarak yeniden inceleme talep edilmesi süreçlerinden çalışma izni uzmanlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz. Türkiye Çalışma izni reddi yaşamamak için kolay gibi gözüken bu süreçlerde siz de olumsuz cevap almamak adına Merkez Ofis: 0212 909 87 25 Ofis: 0850 762 93 44 Cep Telefonu: 0544 105 93 44 Cep Telefonu: 0537 991 93 44 numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

..

Dubai Çalışma İzni Şartları Birtakım Kuralları İçermektedir. Dubai Çalışma İzni Şartlarından Biri Çalıştığınız Firmanın Size Sponsor Olması Gerekmektedir. Aynı zamanda çalışma izni için istenen şartlar hangi konumda veya mesleki statüde gideceğinizle de ilişkilidir. Mesleki deneyim süreniz önemli olmakla birlikte temel İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Dubai’de çalışmak isteyenler çalıştıkları firma aracılığı ile kesinlikle çalışma izinlerini ve çalışma vizelerini almaları gerekmektedir aksi takdirde istenmeyen durumlarla karşılaşılır,  ülkeden sınır dışı edilir veya para cezası uygulanır. Çalışma izni şartlarını yerine getirdiğiniz takdirde aynı zamanda oturum iznini de almış bulunuyorsunuz.

Biz Mehran Tercümanlık Danışmanlık ofisleri olarak gerek çalışma izni başvurunuzun yapılıp sürecinizin yürütülmesi gerekse ret olan başvurunuz için redde itiraz dilekçenizin hazırlanarak yeniden inceleme talep edilmesi süreçlerinden çalışma izni uzmanlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz. Türkiye Çalışma izni reddi yaşamamak için kolay gibi gözüken bu süreçlerde siz de olumsuz cevap almamak adına Merkez Ofis: 0212 909 87 25 Ofis: 0850 762 93 44 Cep Telefonu: 0544 105 93 44 Cep Telefonu: 0537 991 93 44 numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

..

Finlandiya çalışma izni Finlandiya’da çalışmak isteyen yabancılara verilen bir izin türüdür. Finlandiya çalışma izni farklı şekillerde alınabilmektedir. Finlandiya’da çalışmak için öncelikle çalışmak isteyen kişinin Finlandiya oturum iznine sahip olması gerekmektedir. Finlandiya oturum iznine başvurmadan önce Finlandiya’da bir iş bulmak gerekmektedir.

Finlandiya’da aile bağlarına dayanarak ya da herhangi başka bir gerekçeyle oturum izni alınmış ise çalışmak için ayrıca izin almaya gerek yoktur.

Finlandiya çalışma izni mevsimlik ve kalıcı olmak üzere iki farklı şekilde alınabilmektedir. Finlandiya mevsimlik çalışma izni kısa süreli ve bazı meslek grupları için geçerli iken Finlandiya kalıcı çalışma izni dokuz ay ile dört yıl arasında uzun süre geçerlidir.

Biz Mehran Tercümanlık Danışmanlık ofisleri olarak gerek çalışma izni başvurunuzun yapılıp sürecinizin yürütülmesi gerekse ret olan başvurunuz için redde itiraz dilekçenizin hazırlanarak yeniden inceleme talep edilmesi süreçlerinden çalışma izni uzmanlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz. Türkiye Çalışma izni reddi yaşamamak için kolay gibi gözüken bu süreçlerde siz de olumsuz cevap almamak adına Merkez Ofis: 0212 909 87 25 Ofis: 0850 762 93 44 Cep Telefonu: 0544 105 93 44 Cep Telefonu: 0537 991 93 44 numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

..

Finlandiya çalışma izni Finlandiya’da çalışmak isteyen yabancılara verilen bir izin türüdür. Finlandiya çalışma izni farklı şekillerde alınabilmektedir. Finlandiya’da çalışmak için öncelikle çalışmak isteyen kişinin Finlandiya oturum iznine sahip olması gerekmektedir. Finlandiya oturum iznine başvurmadan önce Finlandiya’da bir iş bulmak gerekmektedir.

Finlandiya’da aile bağlarına dayanarak ya da herhangi başka bir gerekçeyle oturum izni alınmış ise çalışmak için ayrıca izin almaya gerek yoktur.

Finlandiya çalışma izni mevsimlik ve kalıcı olmak üzere iki farklı şekilde alınabilmektedir. Finlandiya mevsimlik çalışma izni kısa süreli ve bazı meslek grupları için geçerli iken Finlandiya kalıcı çalışma izni dokuz ay ile dört yıl arasında uzun süre geçerlidir.

Biz Mehran Tercümanlık Danışmanlık ofisleri olarak gerek çalışma izni başvurunuzun yapılıp sürecinizin yürütülmesi gerekse ret olan başvurunuz için redde itiraz dilekçenizin hazırlanarak yeniden inceleme talep edilmesi süreçlerinden çalışma izni uzmanlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz. Türkiye Çalışma izni reddi yaşamamak için kolay gibi gözüken bu süreçlerde siz de olumsuz cevap almamak adına Merkez Ofis: 0212 909 87 25 Ofis: 0850 762 93 44 Cep Telefonu: 0544 105 93 44 Cep Telefonu: 0537 991 93 44 numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

..

Çalışma izni, Gürcistan'da girişimci veya çalışan faaliyetler için gelen kişilere verilen önemli bir belgedir. Çalışma izni için başvuruda bulunabilmek için aşağıdaki kriterleri karşılamalısınız:

 • En az 6 ay süreli bir çalışma sözleşmesine (veya çalışma belgesine) sahip olmanız gerekmektedir. Bu koşul, sponsor olan Limited Şirket (LLC) veya Bireysel Girişimci (IE) sahibi olsanız bile geçerlidir.
 • İkamet izni süresince kendinizi desteklemek için yeterli finansal kaynağa sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. İlk izin için süre 6 ila 12 ay arasında olacak ve gelecekteki izinler için 11 yıla kadar uzatılabilecektir.
 • Sponsor olan LLC veya IE'nin son 12 aylık dönemdeki iş hacmi, her yabancı için (yönetici veya çalışan) 50.000 GEL'yi (Gürcistan Lari) aşmalıdır. Bu kriter, zaten ikamet iznine sahip olan yabancılar için de geçerlidir.
 • Biz Mehran Tercümanlık Danışmanlık ofisleri olarak gerek çalışma izni başvurunuzun yapılıp sürecinizin yürütülmesi gerekse ret olan başvurunuz için redde itiraz dilekçenizin hazırlanarak yeniden inceleme talep edilmesi süreçlerinden çalışma izni uzmanlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz. Türkiye Çalışma izni reddi yaşamamak için kolay gibi gözüken bu süreçlerde siz de olumsuz cevap almamak adına Merkez Ofis: 0212 909 87 25 Ofis: 0850 762 93 44 Cep Telefonu: 0544 105 93 44 Cep Telefonu: 0537 991 93 44 numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

 

..

Oturum izni için 3 sebepden dolayı başvuru yapabilirsiniz:

Gürcistan’da oturum izni alabilmek için ne yapmak gerekir ve maliyeti nedir bununla ilgili bilgiler paylaşacağım. Ancak öncelikle sıklıkla sorulan bir soruya cevap verelim Gürcistan, Türk vatandaşlarından pasaport yada vize istemiyor Gürcistan’a girebilmeniz için sadece T.C kimliğinizi yanınızda bulundurmanız yeterli olacaktır.

Bununla birlikte  Gürcistan çok sayıda Türk girişimcinin yatırım yapmak için tercih ettiği ülkelerin başında geliyor. Ülkede bu kadar çok Türk şirketlerinin yatırım yapması nedeniyle, Türkler de çalışmak için Gürcistan’a gitmeye başlıyor. Gürcistan vizesiz pasaportsuz seyahat edeceğimiz ülkelerden birisi oldugu icinde Türkler tarafından son zamanlarda yoğun talep görüyor. Ancak Gürcistan’a vizesiz turistik seyahat mümkün olmasına rağmen, çalışmak veya oturmak için özel izin almak gerekmektedir.

Eğer sadece oturmak değilde aynı zamanda çalışmak yada iş kurmakda istiyorsanız o zaman oturum izni ve çalışma izni almak zorundasınız. Her ne kadar denetlemeler çok sık olmasada yine de size sorun çıkaracaktır. Oturum izni alabilmeniz için ise T.C. Nüfus Cüzdanı ile değilde Pasaport ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Oturum izninizi aldıktan belirli bir sure doldurarak vatandaşlık başvurusunda da bulunabilirsiniz eğer Gürcistan’da ticaret yapıp verginizi düzgün ödüyorsanız vatandaşlık başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali yüksektir.

 

 

 1. ÇALIŞMA OTURUM İZNİ
 2. EĞİTİ OTURUM İZNİ
 3. EVLİLİK OTURUM İZNİ

  Biz Mehran Tercümanlık Danışmanlık ofisleri olarak gerek oturma izni başvurunuzun yapılıp sürecinizin yürütülmesi gerekse ret olan başvurunuz için redde itiraz dilekçenizin hazırlanarak yeniden inceleme talep edilmesi süreçlerinden oturma izni uzmanlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz. Türkiye oturma izni reddi yaşamamak için kolay gibi gözüken bu süreçlerde siz de olumsuz cevap almamak adına Merkez Ofis: 0212 909 87 25 Ofis: 0850 762 93 44 Cep Telefonu: 0544 105 93 44 Cep Telefonu: 0537 991 93 44 numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

 

..
 • Gürcistan Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti ve Gürcistan arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Gürcistan ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Gürcistan Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri Gürcistan Çalışma Vizesi, Gürcistan Öğrenci vizesi ve Gürcistan Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Gürcistan Konsolosluğuna Müracaat yapmaları gerekmektedir.

 

 • Biz Mehran Tercümanlık Danışmanlık ofisleri olarak gerek çalışma vizesi başvurunuzun yapılıp sürecinizin yürütülmesi gerekse ret olan başvurunuz için redde itiraz dilekçenizin hazırlanarak yeniden inceleme talep edilmesi süreçlerinden çalışma vizesi uzmanlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz. Türkiye Çalışma vizesi reddi yaşamamak için kolay gibi gözüken bu süreçlerde siz de olumsuz cevap almamak adına Merkez Ofis: 0212 909 87 25 Ofis: 0850 762 93 44 Cep Telefonu: 0544 105 93 44 Cep Telefonu: 0537 991 93 44 numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.
..